Peter Sagan neoficiálny Fansite

PETER SAGAN

BIOGRAFIA

VÝHRY V SÚŤAŽIACH

VIDEO

PETER V MÉDIÁCH

LINKY A ODKAZY

  POČÍTAČOVÉ HRY 

  

  BIOGRAFIA

Peter Sagan sa narodil 26. januára 1990 v Žiline. V rodnom meste sú na neho hrdí a v rodnej krajine taktiež. Dá sa povedať, že v ňom zotrval dodnes, ak práve nie je niekde na pretekoch v zahraničí. V súčasnosti azda najznámejší aktívny cyklista sveta vyrastal na žilinskom Bôriku s bratmi Jurajom, Milanom a sestrou Dankou. Najskôr hral futbal, už ako malý mal výbornú kondičku a dobrý beh. No neučaroval mu toľko, ako bicykel. S Jurajom sa venovali ako deti bicyklovani a už v roku 1997 sa prihlásili do cyklistickej súťaže v žilinskom lesoparku.  - - BIOGRAFIA

 
  REKLAMA
 
  Peter Sagan 3. v Amgene – Tour od California 2013

 
  REKLAMA
 

 

 PETER SAGAN - neoficiálne fanstránky
BIOGRAFIA
Peter Sagan sa narodil 26. januára 1990 v Žiline. V rodnom meste sú na neho hrdí a v rodnej krajine taktiež. Dá sa povedať, že v ňom zotrval dodnes, ak práve nie je niekde na pretekoch v zahraničí. V súčasnosti azda najznámejší aktívny cyklista sveta vyrastal na žilinskom Bôriku s bratmi Jurajom, Milanom a sestrou Dankou. Najskôr hral futbal, už ako malý mal výbornú kondičku a dobrý beh. No neučaroval mu toľko, ako bicykel. S Jurajom sa venovali ako deti bicyklovani a už v roku 1997 sa prihlásili do cyklistickej súťaže v žilinskom lesoparku.

Obaja bratia vtedy vyhrali svoje kategórie. Všimli si ich členovia cyklistického spolku Žilina preteky Milan Novosad a Peter Zánický, ktorý chlapcom pomohli naučiť sa niečo viac o horskej cyklistike. Onedlho sa dostal na súťaž Slovenského pohára na bicykli požičanom od sestry, no nakoniec celé preteky vyhral na obyčajnom bicykli zo supermarketu s dosť značne zlým technickým stavom. Príbeh ako začiatok scenára zaujímavého filmu.

Do desiatich rokov bol z neho muž slovenskej cyklistiky, za čo mohol vďačiť tvrdému tréningu a mnohým podujatiam, na ktorých bodoval či už doma, alebo v zahraničí. Ľudia doma ho stále považujú za skromného a talentovaného chalana. Dokonca nemá problém plynule s taliančinou, čo už neraz predviedol aj na pretekoch a následne tlačovkách.

 
 REKLAMA
 

  © VŠETKY PRÁVA NA VLASTNÝ OBSAH VYHRADENÉ - TIETO STRÁNKY SÚ NEOFICIÁLNY FANSITE CYKLISTU PETRA SAGANA - AUTOR MIKY SKOR. Dizajn Cestovanie.biz & 1Q.sk